П`ятниця, 2020-05-29, 6.45.00
Озернянська філія ОНЗ "Озернянська ЗОШ І-ІІІ ступенів"
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [465]
Новини
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 41
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Основнi завдання i напрямки дiяльностi шкiльної бiблiотеки:

 

- сприяти реалiзацiї державної полiтики в галузi освiти, розвитку навчально-виховного процесу;

- формувати в школярів прагнення до книги як джерела духовного розвитку;

- виховувати у школярiв iнформацiйну культуру, культуру читання, прищеплювати навички самостiйної роботи з книгою;

- формувати вмiння користуватися бiблiотекою, її послугами, книгою,її довiдковим апаратом i розвивати творчу думку, пiзнавальнi здiбностi та iнтереси школярiв, сприяти успiшному засвоєнню ними навчальних програм;

- подальше розвивати iнформативнi функцiї шкiльної бiблiотеки;

- виховувати шанобливе ставлення до книги як головного джерела знань;

- сприяти рiзними формами i методами бiблiотечної роботи самоосвiтi учнiв, пiдвищенню методичної, педагогiчної майстерностi вчителiв шляхом популяризацiї педагогiчної лiтератури та iнформацiї про неї;

- надавати допомогу в навчально-виховному процесi.

Бібліотечний фонд налічує 28148 примірників художньої та навчальної літератури.

 

 

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ

 

 1. Запис читачів проводиться на абонементі. Учні записуються – за списком класу, вчителів та працівників школи – в індивідуальному порядку, батьків за паспортом.

 2. На кожного читача заповнюється читацький формуляр згідно зі встановленим зразком, який дає право на користування бібліотекою.

 3. Читачі повинні ознайомитися з правилами користування бібліотекою та підтвердити зобов’язання про їх виконання своїм підписом на читацькому формулярі.

 4. Термін користування літературою:

 для вчителів: - навчальна література –на час вивчення відповідного предмета (при обов’язковій перереєстрації наприкінці навчального року); - методична література – на один місяць, а за наявності достатньої кількості примірників – на час вивчення відповідного предмета (при обов’язковій перереєстрації наприкінці навчального року);

 для учнів: - твори, що вивчаються за програмою, – на термін відповідно до навчальної програми; - для позакласного читання – на 15 днів; - періодичні видання – на 15 днів у кількості 2 назв.

 5. Кількість примірників книг, що видаються одночасно (не враховуючи підручників) не повинна перевищувати: - для молодших читачів – до 3-х видань; - для старших читачів – до 5-8 видань.

 6. Термін користування документами може бути продовженим, якщо немає підвищеного попиту серед інших користувачів або скороченим, якщо видання користується підвищеним попитом чи є в одному примірнику.

 7. Література, яка призначена для використання в читальному залі (енциклопедії), додому не видається.

 8. Користувачі в читальному залі мають дотримуватися тиші, не заважаючи працювати іншим.

 9. Підручниками учні забезпечуються згідно з відповідними інструкціями.

 10. Користувачі (крім учнів 1-4 класів) розписуються у читацькому формулярі за кожний екземпляр видання, під час повернення документів підписи користувачів обов’язково анулюються підписом бібліотекаря.

 11. Користувач, який не здав документи після попередження, бібліотекою не обслуговується до їх повернення.

 12. Якщо книгу загублено до бібліотеки може бути повернута рівноцінна навчальна чи художня література (рівноцінність запропонованих книг визначає бібліотекар).

 13. Читачі у верхньому одязі, з портфелями до бібліотеки не допускаються.

 14. Якщо ви користуєтеся відкритим фондом, книги потрібно ставити на те місце, де ти їх взяв.

 15. З книгами треба поводитися обережно, щоб їх змогли прочитати більше дітей.

 

 

 Як зацікавити дітей читати

 

1. Давайте хороший приклад Вашій дитині, показуючи їй, як Вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай Ваша дитина побачить Вас за читанням.

2. Дайте дитині подивитися Вашу книгу. Читайте її вголос або дозвольте їй прочитати її Вам. Визначте певний час і місце для читання.

3. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть Вашій дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книги.

4. Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад, на спортивну тематику, про тварин, птахів, включаючи художню і документальну літературу.

5. Зацікавте свою дитину яким-небудь хоббі чи діяльністю, котра потребує читання та подобається їй. Конструюйте, готуйте їжу, грайте в настільні ігри, через те що такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції.

6. Заохочуйте Ваших дітей до листування зі своїми однолітками. Ними можуть бути друзі, котрі переїхали далеко, далекі родичі, просто друзі з листування.

7. Організуйте «пошук скарбів». Заховайте якусь річ, наприклад нову книгу, а потім лишіть письмові підказки, котрі приведуть дитину на це місце.

8. Заплануйте екскурсію до зоопарку, цирку, музею тощо. Знайдіть книги, котрі з цим пов’язані, і поділіться ними з Вашою дитиною.

9. Заохочуйте Вашу дитину складати різні історії і записуйте їх в той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірку оповідань, записуючи історії і добавляючи її власні малюнки. Пізніше Ваша дитина зможе читати свою книгу Вам, другу, молодшому брату чи сестрі.

10. Якщо Ваша дитина — неохочий читач, вигадайте гру з читання буденних речей, таких як коробка з-під каші, наклейки, старі листівки, комікси, програми телепередач. На холодильнику чи родинній інформаційній дошці лишайте повідомлення, котрі її можуть зацікавити.

 

 

Як виховати маленького читача

 

1. Читайте вашій дитині поштові листівки, газети, інструкції на коробках з-під дитячого харчування. Це дуже важливо для дитини.

2. Доки дитина росте, показуйте їй малюнки та збірки оповідань. Кольори і форми вразять її, а слухання веде до вивчення.

3. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Дозвольте дітям вибирати книги самостійно.

4. Читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією. Якщо для читання будуть вибрані правильні книги, то навіть старшим дітям буде цікавим читання вголос.

5. Пам’ятайте про поезію! Короткий вірш — це найкоротший спосіб привернути увагу на деякий час.

6. Заохочуйте дітей до читання вголос в той час, коли ви готуєте, прасуєте, шиєте, займаєтеся пранням білизни.

7. Використовуйте телебачення, шоб привернути увагу до читання. Більше читайте про людей, країни і різні речі, котрі цікавлять вашу родину по телебаченню.

8. Тримайте вдома безліч матеріалу для читання. Зберігайте дитячу літературу на нижчих полицях, щоб діти могли її легко дістати.

9. Нехай ваша дитина побачить Вас за читанням. Розмовляйте про те, що читаєте.

10. Даруйте книги дітям. Цим Ви дасте зрозуміти, що книги — особливі.

 

 

Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури

 

веб-сайт „Книги для дітей”

 

веб-сайт для дітей „Весела абетка”

 

веб-сайт „Дитяча література”

 

веб-сайт „Українська казка”

 

літературний сайт Ігоря Січовика

 

Портал для дітей, батьків, вчителів ” СОЛНЫШКО”

 

 

 Правила користування книгою

 

Ми звертаємось до вас: бережіть книгу, поважайте її. Книга – це найкращий друг людини, книга вчить нас читати, писати і розуміти.

Якщо до ваших рук попала розірвана книжка, то її потрібно негайно підлікувати. Ваша книга повинна мати закладинку, яку можна зробити з кольорового паперу.

Ваша книжка обов’язково вам подякує цікавими історіями зі своїх сторінок.

 

 ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З КНИГОЮ

 

 1. Не можна перегинати книжки.

 2. Не можна загинати книжкові сторінки.

 3. Не можна закладати в книжки олівці.

 4. Не можна брати книжки брудними руками.

 5. Не можна читати книжки під час вживання їжі.

 6. Не можна читати книжки на сонці.

 

 Книжки бояться і бруду, і вогкості, й сонячних променів – псується папір. Ще книжки бояться пилу і комах-точильників.

Найбільше книжки люблять дбайливе ставлення. Дуже люблять чистоту.

Класти книжки треба тільки на чисті столи і парти.

 

 Запам’ятайте, будь ласка:

 

 Сидіти потрібно лише прямо, не горбитися, бо виростите сутулими. Це не гарно і погано для здоров’я. Лежачи теж не читайте, бо від цього псується зір.

Книга повинна бути добре освітленою.

Потрібно, щоб світло падало зверху або з лівого боку. При слабкому освітленні ваші очі швидко втомлюються. Не забувайте, що їм потрібно давати перепочити.

Дуже важливо тримати книгу на відстані не менше30 смвід очей. Варто відміряти лінійкою30 смі запам’ятати цю відстань. Якщо ви будете стежити за цим, згодом це стане звичкою.

Дотримуючись цих простих правил, ви продовжите життя вашому найкращому другові – книзі, і зовсім не нашкодите своєму здоров’ю.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020